Výber partnera pre označovacie zariadenie

Pretože vinársky priemysel naďalej rastie - v rokoch 2014 - 2019 v priemere predstavuje podstatný rast 5,7% - vinári a majitelia vinárstiev potrebujú inovatívne spôsoby, ako zvýrazniť svoje značky, pretože konkurencia pokračuje na vzostupnej trajektórii. Kreatívne a jedinečné etikety na víno a etikety na plechovkách na víno sú len jedným zo spôsobov, ako si získať pozornosť a rozlišovať. Dobrou správou je, že existuje množstvo technológií označovania, ktoré pomôžu vizuálne zasiahnuť nadšencov vína všade.

Vinárstvo sa zameriava na skúsenosti pijana vytváraním zložitých a zaujímavých ors avorov a v niektorých prípadoch pomocou receptov starého sveta. Stále populárnejšie nie sú iba vzrušujúce diela, ale aj organické vína, vína bez cukru a vína s nízkym obsahom sacharidov. So starými a novými hráčmi na trhu - nehovoriac o rastúcom trende predplatného vína - je pre vinárstva ešte dôležitejšie označiť svoje víno spôsobom, ktorý bude držať hranicu so zákazníkmi a bude sa k nim vracať.

Zariadenia na označovanie vín

Aktuálne trendy

S nárastom počtu vinárstiev sa zvyšujú aj výrobné trendy, možnosti plnenia do fliaš a technológia označovania.

Predpovede pre vinársky priemysel vyzerajú jasne. Očakáva sa však, že zameranie na spotrebiteľa sa mierne posunie k uprednostňovaniu kvality pred kvantitou, čo znamená, že identita značky a balenie sú rozhodujúcimi motormi úspechu.

V nedávnom prieskume degustácie vín bolo s účastníkmi zdieľané niekoľko fliaš od 10 do 150 dolárov. Tu sa zistilo.

• 82% respondentov si vybralo fľašu vína na základe vzhľadu etikety
• 65% bolo ovplyvnených tým, ako drahé si mysleli, že víno vyzerá
• 58% sa staralo o vinársku oblasť
• 53% bolo ovplyvnených tvarom a farbou fľaše
• 46% uprednostňuje nákup niečoho, čo ich bavilo v minulosti
• 42% uprednostnilo ročníkové víno

Aktuálne trendy

Podľa výsledkov prieskumu je zrejmé, že pre spotrebiteľov záleží na tom, ako vyzerajú fľaše vína. To, či skvelo vyzerajúca etiketa znamená zábavnú a svojráznu, alebo elegantnú a sofistikovanú, môže závisieť od vášho cieľového trhu - ale v obidvoch prípadoch by vaša fľaša vína mala upútať pozornosť a komunikovať kvalitu. To znamená, že vaša etiketa na víne vyžaduje správny dizajn - a musí byť správne a dôsledne dodržiavaná, aby fľaša vína vyzerala čo najlepšie online aj na poličke. Koniec koncov, vaša značka vína má na zásah iba 1,5 sekundy.

Ak chcete upútať pozornosť nakupujúcich vín, okamžite informujte o vysokej kvalite svojho produktu. Môžete to urobiť tak, že vytvoríte vynikajúci dizajn etikety na víne, ktorý nadchne nadšencov vína a prinúti ich, aby si vybrali vaše víno. Tu je niekoľko prvkov návrhu, ktoré je potrebné zvážiť.

• Zamyslite sa nad farbou fľaše, farbou vína a farbou štítku. Aké emócie chcete prejaviť? Jasné farby evokujú veselosť, energiu a smelosť. Tlmené farby naznačujú sofistikovanosť a jemnosť. Tmavé farby sľubujú bohatú orsoru a intrigy. Môžete dokonca zvážiť umiestnenie jasného štítku na tmavú fľašu pre vysoko kontrastný efekt, ktorý sa vizuálne objaví.

• Počítajú sa tiež možnosti vášho písma a počet materiálov štítku. Je vzhľad, ktorý hľadáte, minimalistický, elegantný, vintage, moderný alebo ostrý? Budete chcieť zvoliť typ písma, ktorý nastaví správny tón, zvoliť zaujímavé umelecké diela a zvoliť textúru štítku, ktorá podporuje vašu značku a charakter vína.

• Zvážte použitie jedinečne tvarovaných etikiet a obalov na víno. Možno dokonca pôjdete extra tvorivú míľu a spojíte to všetko spolu s tematickým dizajnom, vďaka čomu bude vaša fľaša, štítok, uzáver a prepravná krabica zladené - alebo ak máte finančnú miestnosť na krútenie, objednajte si štítky na víno na mieru.

• Tu uvádzame neužitečné bežné slová a frázy, ktoré na etikete vína nemajú žiadny užitočný účel a mali by sa ignorovať.

Po pripevnení dizajnu etikety na fľaši s vínom sa uistite, že je váš proces označovania optimalizovaný, aby každá fľaša mala správne umiestnenú etiketu.

Typy označovacích zariadení

Ktorý etiketovací stroj vám umožní vyrobiť viac vína za kratší čas? Ste pripravení opýtať sa na svoju hru na označovanie vín? Investícia do stroja na označovanie vín, ktorý vám pomôže zvýšiť výrobu pri zachovaní kvality, môže byť práve to, čo potrebujete, aby ste držali krok s konkurenciou.

Vinárstva majú niekoľko možností označovania fliaš a konzervovaných vín. Stroje na nanášanie štítkov sa všeobecne dodávajú v manuálnych, poloautomatických a automatických modeloch. Znalosť potrieb aplikácie štítkov a rýchlosti výroby cieľov pomôže zúžiť výber.

Typy označovacích zariadení

Ručné etiketovacie stroje vyžadujú, aby pracovníci jednotlivo naložili a nalepili každý štítok.

Poloautomatické etiketovacie stroje sú obsluhované ručným alebo nožným spínačom. Zamestnanec naloží fľaše na dopravník a potom stlačí tlačidlo na nalepenie štítkov. Táto metóda je rýchlejšia a konzistentnejšia ako ručné označovanie rukou.

V mnohých prípadoch je poloautomatický zavinovací etiketovací stroj najlepšou voľbou na označovanie fľaškového vína, pretože vám umožňuje postup od malosériového vinárstva až po plne automatický in-line etiketovací stroj bez toho, aby ste museli opravte svoje zariadenie alebo fľaškovaciu linku.

Automatické etiketovacie stroje majú rotačné a vložené možnosti. Oba sú rýchlejšie a presnejšie ako ručné a poloautomatické štítkovače. Radové automatické etiketovacie stroje poskytujú obrovský skok v produktivite a efektívnosti. Len čo sú fľaše alebo plechovky od vína naplnené, môžu sa kontinuálne dávkovať do etiketovacieho stroja, čo vedie k zhruba 150 označeným produktom za hodinu. Rotačné etiketovacie stroje sú na vrchole spektra, majú rýchlosť až 500 etikiet za hodinu a poskytujú dokonalú kontrolu a konzistenciu umiestňovania etikiet.

Automatické označovacie zariadenia sa pohybujú v rozmedzí schopností a ceny. Vyberte si taký, ktorý nielen vyhovuje vašim súčasným prevádzkovým potrebám, ale môže sa s vašimi potrebami rozširovať.

Dôležitosť označovacieho zariadenia

Bez ohľadu na to, ako rýchlo dokážete svoje víno fľašovať a označovať, jeho celková produkcia bude obmedzená rýchlosťou, akou ho môžete zabaliť a uviesť na trh. V tomto procese je jednou z hlavných výziev mnohých vinárstiev tlač a použitie štítkov.

Etiketovacie stroje na fľaše majú rôzne ceny, čo sa majiteľom vinárstiev, ktorí pracujú s obmedzeným rozpočtom, často zdá byť ohromujúce. Pridanie efektívneho etiketovacieho zariadenia však môže dramaticky zvýšiť produktivitu a rýchlo sa vyplatiť okamžitým zvýšením výkonu.

Účinnosť

Väčšina vinárstiev zvyčajne začína bez veľkých počiatočných kapitálových investícií, aby mohli zahájiť výrobu, musia každú fľašu vína vlastnoručne označiť.

Pridanie jedného poloautomatického etiketovacieho stroja, stolového alebo modulárneho, však môže zvýšiť produktivitu takmer o 500%, čo umožňuje označenie až 150 fliaš za hodinu. Tieto menšie štítkovače sú cenovo prijateľnejšie pre nové alebo malé vinárstva. Tieto možnosti tiež fungujú lepšie, ak potrebujete dôsledne dostávať mesačné objednávky predplatného vína na objednávku.

Účinnosť

Plnoautomatické in-line etiketovacie stroje sú fyzicky väčšie a o niečo nákladnejšie, ale dokážu označiť až 500 fliaš za hodinu. Toto zvýšenie efektívnosti umožňuje vinárstvam plniť viac fliaš bez toho, aby boli vo fáze označovania opätovne prihlásení.

Pretože čoraz viac vína opúšťa fľaškové linky a dostáva sa na trh, etiketovacie zariadenie investíciu viac ako odôvodní.

Kvalita

Použitie poloautomatického alebo plne automatického etiketovacieho zariadenia dáva vinárstvu možnosť zakaždým umiestniť presne navrhnutú etiketu. A všetci vieme, že vynikajúca značka, ktorá sa aplikuje rovnomerne a presne, je rozhodujúcim marketingovým nástrojom.

Etiketovacie stroje sú rýchlejšie a lepšie konzistentné umiestňovanie s menším počtom chýb ako manuálny proces ručného označovania. Najlepšie etiketovacie zariadenie obsahuje stabilizátory, ktoré zabezpečujú, aby bol štítok umiestnený rovnomerne a na rovnakom mieste opakovane, bez vertikálneho alebo horizontálneho pohybu.

Kvalita

Náklady vs. Hodnota

Aj keď sa počiatočné náklady na nákup alebo prenájom nového etiketovacieho zariadenia môžu javiť ako skľučujúce, je nevyhnutné vyhodnotiť všetky nákladové faktory, ktoré ovplyvňujú vaše vinárstvo.

Napríklad jednorazový nákup etiketovacieho zariadenia bude výrazne nižší ako náklady na prenájom zamestnanca na plný úväzok so štítkom na fľaše alebo plechovky. Ak už máte pracovníkov, ktorí pripájajú štítky, automatizácia procesu štítkovania ich uvoľní na vykonávanie ďalších stláčacích alebo profilových úloh.

Ďalšou dôležitou súčasťou rovnice nákladov je znižovanie množstva zbytočných a chybných výrobkov prichádzajúcich z linky. Etiketovacie zariadenie je konzistentné a spoľahlivé, takže je vylúčená ľudská chyba a menej štítkov je umiestnených nesprávne, čo šetrí peniaze. Je tu niečo, čo rozumie efektívnosti a úsporám nákladov oproti skutočnej cene zariadenia v hotovosti. V konečnom dôsledku je hodnota zariadenia mnohými významnými spôsobmi vyššia ako cena.

Vyhodnocuje sa vaše nastavenie

Pred akýmkoľvek rozhodnutím o type stroja na nanášanie štítkov, ktorý chcete kúpiť, vyhodnotte svoje súčasné nastavenie a určite, akú úlohu bude štítkovací stroj hrať vo vašej fľašovacej linke. Je tiež dôležité stanoviť parametre, ktoré určia veľkosť a typ štítkovacieho stroja, ktorý potrebujete. To vám pomôže vybrať si etiketovačku vína, ktorá vyhovuje vašim potrebám, plynule sa hodí do vašej súčasnej prevádzky a robí váš proces efektívnejším.

Vyhodnocuje sa vaše nastavenie

Váš výrobný chod

Ak chcete správne vyhodnotiť svoje potreby, jasne identifikujte svoje ciele označovania a výroby.

Začnite rozhodnutím o množstve a rýchlosti, pri ktorej sa má váš produkt pohybovať po čiare. Etiketovacie stroje majú rôzne rozsahy rýchlostí, takže si vyberte takú, ktorá zodpovedá rýchlosti, ktorú si vaša linka dokáže udržať.

Váš výrobný chod

Budete tiež musieť vziať do úvahy potenciálne prestoje, ktoré by mohli nastať pri zmene aplikácií označovania (napr. Prechod od ručného označovania k poloautomatickému stroju).

Akýkoľvek stroj na označovanie vín, ktorý si vyberiete, bude mať výhody a nevýhody, preto hľadajte štítkovač, ktorý bude pre vás jednoduché nastavenie, použitie a údržba.

Priestor a vybavenie

Keď máte na pamäti jasné ciele týkajúce sa množstva vína, ktoré budete pretláčať svojou líniou a akou rýchlosťou, ďalším krokom je nájsť zariadenie, ktoré sa dostane do priestoru, ktorý máte, a bude ľahko prístupný. Medzi ďalšie úvahy patrí kompatibilita existujúcich zariadení a celkový dizajn výrobnej linky.

Priestor a vybavenie

Vaša výrobná linka obsahuje rôzne stroje, ako sú napríklad plniace stroje, uzávery alebo zátky a štítkovače. Z dôvodu efektívnosti je najlepšie kúpiť etiketovací stroj kompatibilný s vybavením, ktoré už vo svojej rade máte, aby sa predišlo problémom. Toto je tiež príležitosť pre vás, aby ste sa rozhodli, či chcete, aby sa váš štítkovací stroj prispôsobil vášmu súčasnému strojovému zariadeniu, alebo či by ste uprednostnili voľne stojaci štítkovač.

Mali by ste si zvoliť štítkovač, ktorý bude držať krok s vašimi plniacimi a uzatváracími strojmi a zároveň bude môcť s vašou spoločnosťou rásť.

Úvahy o kontajneri a štítku

Väčšina vinárstiev stále radšej používa na svoje víno sklenené fľaše. Sklenené fľaše však môžu byť drahé a ťažké. Hliníkové plechovky, populárny trend v ekonomickom vinárskom sektore, sú ľahšie a efektívnejšie z hľadiska nákladov. Zatiaľ čo väčšina prémiových vinárstiev verí, že estetika a trieda sklenenej fľaše vždy porazí hliníkovú plechovku. Podľa konzumentov vína však podľa obalov nedochádza k rozdielom v tom, ako víno chutí.

Podľa foodandwine.com slepý test chuti zistil, že keď 86 dospelým dostali rovnaké vína nalievané do šálky, jedno z fľaše a jedno z plechovky, 48,5% uprednostnilo fľaškovú verziu v porovnaní so 45,3%, ktorí uprednostnili konzervovanú verziu ( 5,8% nepreukázalo žiadnu preferenciu).

Bez ohľadu na preferencie vašej značky, akonáhle určíte, aký typ nádoby budete na svoje víno používať, je čas rozhodnúť sa o veľkosti, štýle a umiestnení etikety. Môžete si vybrať z predných a zadných štítkov, ovinovacích štítkov alebo štítkov so zmenšeným rukávom.

Ak viete, že vaša fľaša alebo plechovka bude mať neobvyklý tvar alebo výrazné zúženie, budete musieť nájsť etiketovací stroj, ktorý dokáže správne a x etikety na tieto jedinečné rozmery. Etiketovacie stroje majú rôzne veľkosti a typy, ale nie sú nevyhnutne univerzálne pre všetky aplikácie etikiet.

Kontajnery a štítky kvality

Pre ostrý a profesionálny vzhľad používajte vysoko kvalitné materiály. Správny štítkovač síce dokáže pri označovaní vašich plechoviek a fliaš skvelú prácu, ale ak použité nádoby nie sú prémiové, môžu spôsobiť problémy, vďaka ktorým bude váš výrobok vyzerať zle.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, skontrolujte, či sú nádoby konzistentné. Nedokonalosti a nezrovnalosti vo veľkosti a tvare môžu spôsobiť, že váš štítkovací stroj bude nesprávne čítať, kde je potrebné umiestniť štítky. Pravidelne kontrolujte, či vaše nádoby nevykazujú známky nekvalitnej kvality, aby ste ich mohli vyriešiť skôr, ako budú naplnené a nesprávne označené.

Náhodný, ale výhodný spôsob, ako otestovať konzistenciu dávky plechoviek alebo fliaš, je „štvorcový test“. Za týmto účelom položte plechovku alebo fľašu na rovný okraj alebo pravítko a pomaly nimi otáčajte. Ak existujú nejaké tvarové anomálie, uvidíte medzi nádobou a rovnou hranou medzery. Tieto drobné zmeny tvaru môžu stačiť na to, aby ovplyvnili priľnavosť a vzhľad štítkov.
Pri nekonzistentnosti môžu byť pod štítkom bubliny. To môže tiež ovplyvniť štítky so zmenšovacím rukávom.

Kvalita štítku je ďalším faktorom, ktorý určí vaše celkové výsledky. Štítky sa dodávajú z mnohých rôznych materiálov a po nanesení na vaše nádoby môžu používať rôzne lepidlá alebo lepidlá. Štítky nízkej kvality sú náchylné na roztrhnutie, bublanie, rozmazanie a iné poruchy výkonu štítku. Vyberte si dobre známu a dôveryhodnú značku štítku a zamyslite sa, či uprednostňujete papier alebo syntetický výrobok.

Pamätajte, že slabo navrhnuté a použité etikety ľahko spoznajú nadšenci vína, ktorí ocenia všetky aspekty vinárskej kultúry vrátane obalu.

Výber partnera pre označovacie zariadenie

Výber správneho etiketovacieho zariadenia pre vaše víno bude závisieť nielen od funkčnosti stroja. Pri nákupe od výrobcu alebo distribútora etiketovacích zariadení s nimi tiež začínate trvalé partnerstvo. Pri výbere partnera pre označovanie je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Výber partnera pre označovacie zariadenie

Náhradné diely a servis

Diely

Samozrejme, že pri úplnom používaní je všetko zariadenie čiastočne poškodené. Je nevyhnutné, aby váš výrobca etiketovacích strojov mal po ruke náhradné diely a aby boli ľahko dostupné. Čím dlhšie je váš stroj nefunkčný, tým menej produktu môžete dostať z dverí -
a čas sú peniaze.

Nezabudnite sa opýtať svojho poskytovateľa etiketovacích zariadení, či je známe, že sa niektoré diely opotrebúvajú a aké sú čakacie doby na výmenu. To vám umožní naplánovať údržbu alebo opravy, ktoré bude potrebné vykonať bez ovplyvnenia vášho bežného výrobného času.

Služby

Kľúčom k bezproblémovému chodu vašej vínnej linky je zabezpečiť, aby bolo vaše etiketovacie zariadenie po celú dobu životnosti dobre udržiavané a udržiavané. Výrobca vášho etiketovacieho stroja by mal byť k dispozícii, aby vám odpovedal na všetky vaše otázky alebo obavy a pomáhal vám pri riešení menších problémov.

Najlepším spôsobom, ako nájsť renomovaného predajcu, je požiadať o odporúčania vo vinárskej komunite. Pri pohľade na predajcov etiketovacích zariadení zvážte aktuálnosť ich odpovedí, či sú ich riešenia dôveryhodné a či sú schopní poskytovať neustále vylepšenia a nepretržitú podporu. To všetko bude dôležité, pretože vaša prevádzka začne rásť.

Kvalita

Cieľom kvalitných výrobkov by mal byť každý výrobca. Nie všetky spoločnosti však dodržiavajú rovnaký súbor štandardov.

Aby ste zaistili, že za svoje peniaze získate najlepšiu hodnotu, opýtajte sa svojho predajcu na niekoľko otázok o postupoch kontroly kvality súčiastok, opráv a nových strojov. Napríklad zistite, ako testujú stroje pred predpredajom, a opýtajte sa, aký typ kontrol sa vykonáva na použitých a repasovaných strojoch pred ich ďalším predajom.

Investície, ktoré dnes investujete do označovania zariadení pre vaše vinárstvo, budú závisieť od dlhodobej podpory a starostlivosti o zákazníka výrobcu zariadení. Ako ich zákazník chcete vedieť, že si stojí za svojimi produktmi tým, že poskytuje dôkladné a užitočné odpovede na vaše otázky, uľahčuje získanie dielov a dodržiava vysoké štandardy kvality všetkého ich nového alebo použitého vybavenia. Všetky tieto faktory budú mať vplyv na to, ako dobre funguje váš etiketovací stroj nad prvými niekoľkými tisíckami fliaš a ako sa rozširuje vaša činnosť s vínom.

Záver

Pri prechode na zvyšovanie produkcie vína pomocou profesionálneho zariadenia na označovanie majte na pamäti všetky rozhodnutia, ktoré budete musieť urobiť.

• Vyhodnoťte svoju súčasnú výrobnú linku a určite počet fliaš alebo plechoviek, ktoré je potrebné označiť, ako aj akékoľvek priestorové a dizajnové obmedzenia.

• Keď už ste si stanovili nejaké výrobné ciele a máte predstavu o tom, ako integrujete nové etiketovacie zariadenie, je čas ísť nakupovať. Nákup etiketovacieho stroja si bude vyžadovať porovnanie rôznych možností, vrátane poloautomatických, plne automatických, stolových, riadkových alebo rotačných. Musíte tiež vziať do úvahy svoje materiály (sklenená fľaša, hliníková plechovka, vinylové štítky, lesklé papierové štítky atď.), Aby ste zabezpečili, že vybraný štítkovací stroj bude fungovať dobre.

• Pamätajte, že zvolené etiketovacie zariadenie bude tiež vyžadovať nepretržitú údržbu a starostlivosť, aby zostal funkčný. Mali by ste sa obrátiť na renomovaného predajcu a získať informácie o jeho servisných zmluvách a dostupnosti náhradných dielov, aby ste mali zdroje potrebné na udržanie vášho nového stroja v prevádzkyschopnom stave.

Efektívne využitie automatizovanej technológie etiketovania znamená významné zlepšenie produktivity a výkonu vinárstiev ako celku.

Kľúčom je však nájdenie správneho etiketovacieho stroja. Pred zakúpením nezabudnite vyhodnotiť kvalitu, rýchlosť a spoľahlivosť všetkých potenciálnych etiketovacích strojov.